Strona główna

Manti to wyjątkowy lek należący do grupy leków zobojętniających kwas żołądkowy. Posiada on szerokie wskazania do leczenia zaburzeń pracy żołądka.

Swoje właściwości Manti zawdzięcza unikalnej kompozycji. W jednej tabletce do ssania lub żucia połączono dwie zasady o różnej sile zobojętniania oraz symetykon, który likwiduje wzdęcia.

W efekcie Manti jest wskazany w objawowym leczeniu niestrawności oraz zaburzeń żołądkowo-jelitowych, takich jak zgaga czy wzdęcia. Działanie lecznicze Manti występuje szybko, już po 10-15 minutach od podania.

Jak działa Manti?

Działanie Manti polega na zobojętnianiu kwasu solnego wchodzącego w skład treści żołądkowej.

Dodatkowo lek zmniejsza aktywność pepsyny, głównego enzymu żołądkowego, oraz wiąże kwasy tłuszczowe i lizolecytynę.

Manti działa miejscowo i praktycznie nie wchłania się z przewodu pokarmowego, a jego działanie następuje szybko i utrzymuje się długo.

Zobojętniający efekt Manti opiera się na współdziałaniu dwóch wodorotlenków. Wodorotlenek magnezu jest silną zasadą, w związku z czym zobojętnia kwas solny silnie i szybko. Wodorotlenek glinu jest słabszą zasadą, która wolniej rozpuszcza się w treści żołądkowej. Jego reakcja z kwasem solnym jest mniej dynamiczna, dzięki czemu zobojętniające działanie utrzymuje się dłużej.

Dla kogo jest Manti?

Manti to lek dla osób, które odczuwają różne problemy związane z dysfunkcją żołądka, takie jak:

  • zgaga,
  • nadkwaśność,
  • niestrawność,
  • czy wzdęcia.

Działanie Manti zmniejsza uszkadzający wpływ kwasu solnego na błonę śluzową żołądka i przełyku. Lek może być stosowany doraźnie przez osoby okresowo cierpiące na zgagę, jak również przez osoby z poważniejszymi, przewlekłymi zaburzeniami żołądkowo-trawiennymi.

Manti łagodzi bowiem dolegliwości związane z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, zapaleniem błony śluzowej żołądka, nadkwaśnością czy przepukliną rozworu przełykowego. Istotną zaletą Manti jest brak wapnia w składzie preparatu, co czyni go odpowiednią opcją dla osób jednocześnie cierpiących na kamicę nerkową typu wapniowego oraz dla osób zagrożonych wystąpieniem zespołu mleczno-alkalicznego (zespołu Burnetta).

Ponadto Manti nie zawiera cukru, jest więc lekiem przyjaznym cukrzykom.

Jak stosować Manti?

Manti należy stosować w liczbie od 1 do 3 tabletek między posiłkami, przed snem lub w momencie wystąpienia dolegliwości.

Nie należy przekraczać dawki 12 tabletek dziennie. Nie należy również przyjmować maksymalnej dobowej dawki leku przez dłużej niż dwa tygodnie.

Tabletkę Manti można rozgryzać i żuć lub ssać. Początek działania leku odczuwalny jest szybko – po 10-15 minutach od podania. Działanie Manti utrzymuje się do 3 godzin i dłużej, jeśli lek został przyjęty po posiłku.

Skład

1 tabletka zawiera wodorotlenek glinu 200 mg, wodorotlenek magnezu 200 mg, symetykon 25 mg oraz substancje pomocnicze.

Dostępne w sprzedaży

Dostępny w sprzedaży pozaaptecznej:

Tabletki do ssania, 8 sztuk

Dostępny w sprzedaży aptecznej:

Tabletki do ssania, 16 sztuk

Tabletki do ssania, 32 sztuki

Poznaj opinie o produkcie

Dowiedz się więcej:

Przejdź do Hello Zdrowie